Три хвилини з Андруховичем

Прокинувшись завтра зранку, я ще буду пам’ятати сьогоднішній день, проживати його знову, сидячи на роботі. Потягувати капучино та думати про страшній події в Україні.

Через тижні два-три я вже згадуватиму лише певні фрагменти, котрі зіллються приблизно в час повнометражного фільму. Я так само буду сидіти на роботі та потягувати каву з коньяком. Бо від капучино вже нудить. А головне – воно ніяк не заспокоює нерви.

Десь через півроку я зможу пригадати із сьогоднішнього дня лише короткі епізоди в хвилин двадцять. Буду попивати зелений чай, бо треба берегти свої нерви й себе в цілому. Я ще маю багато роботи у післявоєнній Україні. Я все-таки нікуди не поїхала. Я тут. Я з вами.

Через два роки я поїду до Іспанії й там зустріну знайому. Вона вже третій місяць живе в Мадриді, задоволена своїм молодим чоловіком та чекає на сина. Стоячи в центрі Мадрида, я згадаю із сьогоднішнього дня лише декілька моментів. Перше – його руки. А вірніше – його ліву тремтячу руку. Вона говорила мені сьогодні про те, що ця людина пережила-перенервувала усіх своїх героїв, переболіла їхнім горем, вистраждала їхнє щастя. Друге – його сережку у лівому вусі. Це знак – він у матері єдиний син. Третє – його очі. В них промайнула цікавість і в той же час бажання бути чесним. Я не скажу, що в мене з пам’яттю проблеми. Але саме ці речі я не забуду й через п’ять, й через десять, і навіть – через двадцять років. Тому що зустріч з Юрієм Андруховичем віч-на-віч не забувається.

Це були якихось коротких три хвилини нашого спілкування, але саме ці три хвилини зробили сьогоднішній день особливим. Адже більше року я не могла нічого написати. А сьогодні я пишу. Пишу це послання собі в майбуття. Бо я потрібна людям. Я маю зробити для них те, що я вмію робити краще за все: писати та допомагати. Дякую Богу, що подарував мені можливість та Юрія Андруховича.

 

зима, 2015

 

Автор: Багіра Ожеховська.

 

Творіть, пишіть, любіть.

З повагою до вас,

Ваша Божеховчік!

kiss

Fatal error: Call to undefined function the_post_navigation() in /home/first10/bozhehovchik.com.ua/www/wp-content/themes/easyblog/single.php on line 23